2011-01-23

Commodore SX-64















Mai beszerzés. Sajnos a billentyűzete hiányzik. A gép bekapcsol, de mindenféle csíkozás van a képernyőn és valami zümmögés is hallatszik. Ha valakinek van elfekvőbe billentyűzete vagy tudja hogy javítható kérem jelezze.

I bought today a Commodore SX-64 with missed keyboard and some minor bugs. Working switch on, but the screen flashing and lot of rasterbars running. (Like the decruncher effect.) If someone had keyboard, or any idea how to repairing please contact me.)

2011-01-16

Game Boy













A bolhapiac az én terepem. Nagyon szeretek nézelődni, de nem vagyok a "túrós" típus. Ha valami felülre kerül a sok kacatból azért megvizsgálom. Ma célirányosan mentem. Game Boy-t akartam venni, mert egy kedves kollégám meglepett egy Fifa 96 cartidge-el még a héten célhardver viszont nem volt hozzá. Múlt héten láttam is egy-kettőt így reméltem most is lesz. Körülnéztem az interneten. A reális ára olyan 2-3000 forint körül mozgott, a cél az volt hogy 1000 Ft környékén szerezzek egy működőképes verziót. Ez össze is jött JÓVAL a beirányzott ezres alatt. Természetesen 4 ceruzaelemmel készültem, de technikásan előbb az árat alkudtam le, és csak után néztem meg, hogy működik-e a termék. (Fizetést persze csak úgy abszolváltam ha tesztelhettem, utána kicsit próbálkoztak visszanyomni az árat, de késő volt...). Ez a szerencsés része a napnak. A rosszabb az Asus EEE-m már megint nem tölti az aksit. 2009 szeptemberében már járt így, akkor nem úsztam meg alaplap csere nélkül. Ha még vállalják garanciában a javítást akkor megcsináltatom, ha nem kénytelen leszek egy külső töltőt venni, bár ekkor ugrott a hálózati "állandóan megy" játék, mert ez csak külön az aksit tölti szólóban. Azért röhejes, hogy 20-30 éves "számtech" cuccaimat soha nem kell javítani, a mostani maszatok meg 1-2 évet bírnak azután meg kuka. Ezért nem érdemes fejleszteni drága mérnök elvtársak.
Értem én hogy a piac így működik, de nem szeretem mikor az én káromra.

2011-01-14

Commodore 128
























Nakérem újabb "fejlesztés" volt idehaza, birtokomba került egy ősöreg Commodore 128. Már javítanom is kellet, mert a bekapcsolója megszenvedte az utazást, pedig nagyon be volt csomagolva, de mégis gondjai voltak. Most már működőképes. (Plusz egy tanulság ha van földelés azt BE KELL kötni, mert anélkül problémás a rendszer, másodjára bekötöttem és minden működik.) Valamint számomra nagy örömként, mint "Photoshop elődje" megérkezett díszdobozban a legendás Art Studio. Ezzel kezdtem rajzolni annak idején számítógépen. Örök emlék és köszönet.

2011-01-10

Nintendo Entertainment System












Új beszerzés, új élmények. A vasárnapi bolhapiac új "kedvencet" termett. Alig 2000 HUF-ért sikerült egy nagyon megkímélt állapotú NES-t szereznem. Életemben nem láttam bekapcsolt verziót és még az emulátorok tesztelése közben is kimaradt, így nagy az újdonság varázsa. Először azt hittem hibás a szerkezet, mert a cartridge behelyezése és a gép bekapcsolása után a power LED vörösen felvillant és kialudt folyamatosan. Egy gyors "google" azonban bemutatta azt is, hogy még vertikális nyomásgyakorlást kell eszközölni a behelyezett kazettára, azért hogy élesedhessen a rendszer. Jelenleg 6 játékom van, ami még beszerzésre kerülhet szerintem az a: Maniac Mansion, Super Mario 3, Star Wars és valamelyik Megaman 4-től felfelé. Éljen a klasszikus 8 bites életérzés!

2011-01-01

Pixelhősök




















Névnapomra megkaptam ezt a régen várt könyvet. Nagy örömmel olvastam el, a DVD melléklet is nagyon kellemes meglepetés. (Ezáltal birtokomba került egy-egy legális Amiga Forever és C64 Forever is, ha express edition-be, de akkor is.) Ezekben azért érdekes, hogy a játékok nagy része crack-elt verzió. Nem hiszem el, hogy olyan bonyolult lenne megszerezni egy Cloanto-nak az eredeti kiadásokat. Részemről maximális köszönet, de így azért kicsit keserű a szájíz.
A könyv nagyon jó. Kellemes olvasni, sok az érdekes információ. (Kézben tartva kicsit nehéz, de ez legyen a legnagyobb probléma). Külön öröm, hogy rengeteg a magyar vonatkozású fejezet. Pl. a Last Ninja ill. engine-je az Integrator (épp nemrég dobta ki az Onslaught). Kicsit sajnálom, hogy a Novotrade, az ArtGame és Rátkai István munkássága szinte teljes mértékben ki van vesézve, de pl. a Morbid Vision Perihelion-ja teljes egészében ki lett hagyva. Még csak utalás sincs a Newcomer-re, pedig hamarosan újra-kiadásra kész! (Az 576 Kbyte által menedzselt cuccok is kimaradtak: Tetris, Long Life, Boom, BBrago Rally). Sajnos a nagykanizsai fejlesztőket is kihagyták... (Alice Software Studio: Két nap négy óra, Single Extreme Freedom, Mystery Arts: Lenitive, Turn Change) (A Gálya-n kívül a többi Com-Ware-es játék is kimaradt. (A gonosz herceg, A kastély, A pokol angyala, Wasted Time) valamint azt a számtalan cucc is amit Plus 4-en csináltak magyar fanatikusok.
Nem hiszem egyébként, hogy "direkt" lettek mostohagyerekként kezelve "nevek", de így egy kicsit felemás. Pl. Tomcat szöveges kaland cuccai is meg lettek említve, pedig azok nem kerültek kereskedelmi forgalomba.
Éppen ezért remélem lesz folyatása a könyvnek, vagy egyszer lesz egy olyan mű ami kivesézi a magyar játékfejlesztést teljesen. Annyira azért nem volt sok, hogy ne lehessen utánajárni a komplett listának.